Menu

Rozterki graczy

Luty 12, 2017 - E-Sportowiec
Rozterki graczy

Wielu graczy nie kończy gier i często jest tak, że w długo wyczekiwaną nowość grają jedynie przez kilka godzin, ewentualnie dni. Z czego to wynika?

Gra jest słaba

Jeżeli gra jest słaba i rozczarowała nabywcę, to nie ma się czemu dziwić. Skoro w sprzedaży jest tyle różnych, ciekawych i niezwykle dopracowanych gier, to nikt przecież nie będzie tracić swojego cennego czasu na tytuły, które są po prostu słabe. Ciekawe jest jednak to, że nawet dopracowane i (teoretycznie) naprawdę udane gry czasami zostają przez graczy odrzucone po kilku godzinach grania.

Poziom trudności

Doskonałym przykładem może być rewelacyjna gra Portal 2, w którą wiele osób przestało grać z powodu tego, że była dla nich za trudna. Warto jednak zauważyć, że z reguły gracze narzekają na to, że gry są za krótkie i za proste. Wystarczy zresztą porównać poziom trudności jednej współczesnej gry i jakiejś produkcji sprzed lat, a prawie na pewno ta druga zapewni nam o wiele więcej godzin grania.

Nikt jednak nie będzie chciał się męczyć z grą, która zamiast radości, dawać będzie jedynie powody do frustracji. Twórcy gier muszą zatem znaleźć złoty środek i tworzyć gry ciekawe, dopracowane i odpowiednio długie, które nie będą ani zbyt łatwe, ani też zbyt trudne. Wtedy na pewno gracze będą poświęcać im więcej czasu, a co za tym idzie, mogą również zainwestować w przyszłości w rozmaite dodatki do gier lub ich kolejne części.

Gry z przyszłością

Prawdą jest też stwierdzenie, że niektóre gry są ponadczasowe, podczas gdy inne zapewniają nam rozrywkę jedynie na jedno „posiedzenie” przed ekranem monitora lub telewizora. Dowodem, który to potwierdza, jest istnienie takich tytułów jak Warcraft, Worms, Gothic i Fifa. Bez względu na to, którą z części postanowimy włączyć, na pewno spędzimy przy niej wiele godzin pełnych emocjonującej zabawy. Teraz powstaje coraz więcej tak dopracowanych tytułów gamingowych. Może wraz z nimi zmienią się również pewne inne kwestie. Dzisiejsze gry to produkty, którym ciężko dorównać w złożoności przez jakąkolwiek inną branżę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *