Menu

Aktualności: 01-2017

Styczeń 14, 2017 - Gamingowo
Aktualności: 01-2017

To zdecydowanie nie jest film Science-Fiction. Firma Intel, która wiedzie prym na światowych rynkach komputerowych w dziedzinie produkcji i dystrybucji procesorów gorliwie pracuje nad systemem pozwalającym na kontrolę komputera za pomocą myśli. Trzeba przyznać, że jest to bardzo kontrowersyjne podejście do sprawy, ponieważ jeśli komputery zaczną czytać ludzkie myśli może to być początek końca ludzkości. Jednak pęd technologiczny i tak nabiera jeszcze większej prędkości, ponieważ inżynierowie z firmy Intel wraz z naukowcami Uniwersytetu Carnegie Mellon rozpoczęli jakiś czas temu prace nad właśnie takim systemem. Co więcej to mają oni w planach aby docelowo każde urządzenie elektroniczne mogło być sterowane za pomocą myśli. Muszę przyznać, że jestem niezmiernie ciekaw co przyniesie nam przyszłość.

Postępująca technologia, a co za tym idzie miniaturyzacja daje ludziom szereg bardzo ciekawych możliwości. Zespół naukowców z Uniwersytetu Michigan stworzył najmniejszy komputer na świecie. Najciekawszą sprawą jest jego wielkość, ponieważ kształtuje się na poziomie jednego milimetra sześciennego, a więc jest naprawdę mikroskopijnej wielkości. Wynalazek jest przeznaczony dla osób, które cierpią na jaskrę. To wredna choroba utrudnia funkcjonowanie, a najnowsze dzieło może doprowadzić do tego, że osoby cierpiące na tę chorobę będą miały bardzo ułatwione życie. Jego głównym zadaniem będzie monitorowanie ciśnienia, wewnątrz gałki ocznej. Sprawa wygląda ciekawie, choć trochę mnie to zestresowało, ponieważ ludzkość wchodzi w okres nanotechnologii i zapewne już w nadchodzącym dziesięcioleciu zaczniemy zmieniać się w roboty. Oby ludzkość jak najdłużej zachowała status ciała, a nie technologii.

Dirk Meyer, który do tej pory był dyrektorem CEO został przymuszony do odejścia z firmy AMD, co prawda ta informacja pochodzi z nieoficjalnych źródeł, lecz najprawdopodobniej niezadowolenie akcjonariuszy firmy wypływało ze słabych osiągnięć finansowych firmy, a także nie istnienia marki AMD w segmencie tabletów, która obecnie bardzo dynamicznie się rozwija. Sytuację firma komentuje w bardzo specyficzny sposób, ponieważ twierdzi, że Dirk Meyer został dyrektorem CEO w bardzo trudnym okresie i zadanie powierzone mu przez akcjonariuszy spółki zostało spełnione, a firma zaczęła wychodzić na prostą, lecz obecnie nie rozwija się tak jakby właściciele tego chcieli. Wobec tego został powołany specjalny zespół specjalistów, których zadaniem będzie znalezienie godnego zastępcy. Dirk Meyer nie skomentował tych wydarzeń, lecz polityka wsparcia dla pracowników, raczej nie należy do mocnych stron firmy AMD.

Muszę przyznać, że bardzo ciekawi mnie ta inicjatywa, który w ostatnich miesiącach stworzyła firma Microsoft. System ten odpowiada za wykrywanie wszelkiego rodzaju usterek u konkurentów Microsoftu tj. Google czy Opera. Sprawa jest o tyle ciekawa, że po ostatnich wydarzeniach, w których gigant z Redmont został wparty przez Google w głośnej sprawie o Trollowanie, można by powiedzieć, że firmom współpraca układa się całkiem nieźle. Jednak mimo iż inicjatywa jest bardzo dobra i wykryła już usterki w Google Chrome i Operze, nie do końca jestem przekonany czy nie jest to troszkę skakanie po nosie konkurencji i udowadnianie jej, że ma błędy. Dla nas jest to bardzo dobre, ponieważ będziemy mieli znacznie bezpieczniejsze aplikacje, lecz jeśli chodzi o układ między tak dużymi korporacjami to podchodzę do tematu bardzo sceptycznie, ponieważ w świecie tak wielkich pieniędzy i władzy nic nie jest takie na jakie wygląda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *