Menu

Fotel komputerowy Akracing Arctica

Marzec 12, 2017 - Stanowisko gracza
Fotel komputerowy Akracing Arctica

Był moment, kiedy wydawało się, że już niewiele może wydarzyć się wizerunkowo w dziedzinie foteli komputerowych. Znacząco zwiększyły się ich rozmiary, otrzymały dobre gatunkowo obicia, których wzornictwo świetnie sprostało wymogom graczy oraz tych którzy pracują w branży IT i innych zawodach wymagających spędzania dużych ilości czasu siedząc przed komputerem. Wszyscy zgodnie zaakceptowali kanony designu jakie zostały wylansowane przez firmy produkujące fotele obrotowe.

Niespodziewanie wszyscy zostali jednak zaskoczeni wyłonieniem się zupełnie nowej koncepcji, którą wyraża fotel komputerowy Akracing Arctica. Absolutnie nikt nie spodziewał się pojawienia na rynku tak unikatowego wizualnie modelu. Jego wygląd jest totalnie inny od powierzchowności wszystkich wcześniej wykreowanych przez markę foteli. Przewarzająca część powierzchni jego tapicerki jest koloru białego. Uzupełniono je niewielkimi wstawkami w kolorze czarnym, który dotychczas był dominującym kolorem jeżeli chodzi o fotel obrotowy tej firmy. Biały fotel komputerowy rodzi jednak wiele pytań, związanych przede wszystkim z jego odpowiednią pielęgnacją, która pozwoli na długo zachować jego atrakcyjną postać. Tak jak i pozostałe fotele obrotowe, także ten marka Akracing postanowiła obić wyjątkowo dobrej jakości ekoskórą. Jest na tyle mocna, iż nie przeciera się i jest łatwa do czyszczenia. Regularna prosta pielęgnacja zewnętrznego pokrycia sprawia, że przez długi czas fotel obrotowy Arctica prezentuje się tak samo dobrze jak pierwszego dnia. Jest to także zasługą wypełnienia, które stanowi surowiec od nieskazitelnej charakterystyce. Nawet wielogodzinne siedzenie w fotelu każdego dnia nie jest w stanie odkształcić go i oszpecić całego lub fragmentów poszycia.

To co widzimy na pierwszy rzut oka to jedno, drugim nie mniej istotnym walorem fotela Akracing Arctica jest jego techniczne zaawansowanie. Użytkownik może bez trudu dopasować ten fotel komputerowy do indywidualnych preferencji, aż w trzech punktach. Błyskawicznie podwyższamy lub też obniżamy siedzisko, zmieniamy kąt odchylenia oparcia w zakresie od pionu po pozycję niemal leżącą. Oprócz tych dwóch parametrów, konfiguracji przez użytkownika podlega pozycja podłokietników.  Pojawić się mogą obawy o stabilność. Standardowe fotele obrotowe nie dają bowiem tak rozległych możliwości, a te spotykają się czasem ze sceptycyzmem ze strony nabywcy. Ten niepokój jest jednak niepotrzebny, ponieważ konstruktorzy zadbali o to by fotel był nie tylko niezachwiany, ale funkcjonalny nawet przy sporym obciążeniu. Podnośnik gazowy wysokiej klasy zamontowany w tym modelu współpracuje bez przeszkód z wagą do 150kg. Jego wytrzymałość wywodzi się z wnętrza. Solidna i dobrze zaprojektowana podstawa zapobiega destabilizacji, a stalowy stelaż maksymalnie wzmacnia cała konstrukcję. Profesjonalne kółka nie tylko świetnie uzupełniają wygląd całego fotela, ale również dbają o to by powierzchnia podłogi została nienaruszona.  Fotel obrotowy Akracing Arctica jest więc w pełni profesjonalnym meblem biurowym bądź gamingowym, który oprócz tego że zachwyca sprawną mechaniką, jest również bardzo stylowy i niecodzienny. Z pewnością spodoba się tym, którzy stawiają na nowoczesny design i lubią wyróżniać się z tłumu.

Nowości – fotele obrotowe na stronie Akracing

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *